Duan t’i ulin rrogën, Igli Tare piketon mbrojtësin lider te Milani

Alessio Romagnoli në verë mund të largohet nga Milani dhe destinacioni i tij i ardhshëm pritet të jetë Lazio. Kontrata e qendërmbrojtësit skadon në vitin 2022 dhe nuk ka më shanse të luajë në Milano, sepse pritet të sakrifikohet ose t’i ulet rroga.

Plani i drejtuesve të Milanit është që paga më e lartë vjetore në klub të jetë 2 mln euro dhe Romagnoli aktualisht paguhet 3.5 mln euro. Lazio është gati për ta blerë dhe ka nisur takimet.

Sipas “Corriere dello Sport”, trajneri Inzaghi e njeh mbrojtësin që kur punonte si trajner te moshat e Laizos dhe shtatlarti luante me moshat e Romës.