Flash News

E-TJERA

Aneksimi i 4 rajoneve të Ukrainës nga Rusia, Begaj: Lajm i keq për paqen dhe rendin botëror

Aneksimi i 4 rajoneve të Ukrainës nga Rusia, Begaj: Lajm i keq

Presidentit te Republikës, Bajram Begaj është shprehur kundër aneksimit të katër rajoneve ukrainase në Rusi.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Begaj dënon shkeljen e përsëritur të integritetit territorial të Ukrainës nga ana e Rusisë, ndërsa e cilëson rastin si lajm të keq për paqen dhe rendin botëror.

Dënoj me forcë shkeljen e përsëritur të integritetit territorial të Ukrainës nga ana e Rusisë. Sfida e hapur dhe flagrante e Rusisë ndaj ligjeve dhe komunitetit ndërkombëtar është lajm i keq për paqen dhe rendin botëror”, shkruan Begaj.

Aneksimi i 4 rajoneve të Ukrainës nga Rusia, Begaj: Lajm i keq

Të fundit