Flash News

E-TJERA

Babai plagos vajzën dhe më pas vetëvritet, fqinji i viktimës: U habitëm, s'dëgjuam krismë

Babai plagos vajzën dhe më pas vetëvritet, fqinji i

 

Fqinji i 82-vjeçarit i cili plagosi vajzën dhe më pas vrau veten në Lushnje, ka folur për ngjarjen e rëndë.

Sipas tij, familja Musaku ishin të nderuar dhe jetonin prej 40 vitesh në zonë. Ai tha se viktima nuk vuante nga probleme të shëndetit mendor dhe se ishin habitur për ngjarjen.

“Njerëzit më të nderuar këtu në lagje. Ne i mbajmë për më të mirët. Vajza nuk e di a jetonte me ta. Viktima kishte tre fëmijë, dy djem dhe vajza. Nuk ka pasur problem të shëndetit mendor. Vinte gjithmonë këtu tek ne. Ne u habitëm. Nuk dëgjuam as krismën. Vetëm kur erdhi ambulanca. Familje shumë e nderuar. Ata kanë 40 vite që kanë ardhur këtu”, tha fqinji i viktimës.

Të fundit