Flash News

E-TJERA

Breshëri kallashnikovi drejt godinës së Top Channel, mbetet i vrarë roja i sigurisë

Breshëri kallashnikovi drejt godinës së Top Channel, mbetet i

Godina e televizionit kombëtar Top Channel është qëlluar pak pas mesnate nga breshëri kallashnikovi.

Si pasojë e të shtënave, ka humbur jetën roja i godinës Pal Kola, 60 vjeç. Ngjarja është ende e paqartë teksa nuk dihen ende rrethanat dhe shkaqet. Në akset rrugore kryesore janë ngritur pika kontrolli për kapejn e autorëve.

“Më datë 27.03.2023, rreth orës 01:00, në Mëzes, në rrethana ende të paqarta, nga persona ende të paidentifikuar, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të ambienteve të Top Channel.

Si pasojë e të shtënave ka humbur jetën roja i sigurisë shtetasi P. K., 60 vjeç (punonjës i një shoqërie për ruajtjen fizike të objekteve).

Është ngritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna intensive për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, sekuestrimin e provave që do të shërbejnë për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pikat e kontrolleve dhe vijon puna për identifikimin e kapjen e autorëve”, njofton policia.

Të fundit