Flash News

E-TJERA

Detaje nga atentati në Lezhë, kush janë dy kushërinjtë që udhëtonin me “ML”

Detaje nga atentati në Lezhë, kush janë dy kushërinjtë

Blerim Preçi dhe Klisman Preçi kanë qenë shënjestrat e atentatit të ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:05, në Ishull Lezhë,  ku  qëllua me armë zjarri në drejtim të një mjetit me të cilin dy personat po udhëtonin.

Asnjëri prej tyre nuk ka mbetur i lënduar. Policia bën me dije se janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

“Rreth orës 20:05, në Ishull Lezhë, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti në lëvizje, brenda së cilit udhëtonin shtetasit B.P.dhe K.P. Për pasojë nuk ka persona të lënduar. Grupi hetimor në vendngjarje po administron çdo provë e të dhënë, për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve”, njofton policia.

Të fundit