Flash News

E-TJERA

Ervis Martinaj u deklarua “i zhdukur” nga familja, prokuroria po heton për rrëmbim

Ervis Martinaj u deklarua “i zhdukur” nga familja, prokuroria po

Një ditë më parë, Ervis Martinaj u deklarua nga familja si “i zhdukur”. Fillimisht u dyshua se mund të ishte një inskenim, por tashmë Prokuroria e Lezhës po heton për akuzën e rrëmbimit për te shumëkërkuarin e policisë.

Në këtë mënyrë prokuroria ka mundësi të kryejë veprime hetimore, pasi në rastin e një të shumërkuari nuk ka largim nga banesa.

Familjarët thanë se nuk kishin kontakte prej ditësh dhe i druhen faktit se Ervisit mund t’i ketë ndodhur diçka e keqe nga grupe kriminale qe kërkojnë ta eliminojnë.

 

 

Të fundit