Flash News

E-TJERA

Gjykata e Tiranës liron 4 protestuesit e opozitës

Gjykata e Tiranës liron 4 protestuesit e opozitës

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë 4 protestuesit e ndaluar në protestën e mbajtur para bashkisë së Tiranës.

Gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest në burg” në “detyrim paraqitje” dhe “ndalim në pjesëmarrje në tubim”.

Kevin Vidrica, Bernard Metaliaj, Franc Kaloshi dhe Artan Muçmata, janë protestuesit që akuzohen për përdorim të lëndëve piroteknike dhe kundërshtim të punonjësve të policisë.

Të fundit