Flash News

E-TJERA

Zgjedhjet, Hajdari vendos të kandidojë në Elbasan: Jam larë në lumin Shkumbin

Zgjedhjet, Hajdari vendos të kandidojë në Elbasan: Jam larë
Deputetja Rudina Hajdari

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë me dije se do të kandidojë në qarkun e Elbasanit për zgjedhjet e 25 prillit me siglën e partisë “Thurje”.

Përmes një videoje të publikuar në Facebook, ajo tha se “Zgjodha Elbasanin jo vetëm se jam ndier e bekuar që jam larë në lumin Shkumbin, kam pirë nga burimet e pastra të ujit dhe kam shpenzuar një pjesë të fëmijërisë sime aty, por sepse besojmë se mund të sjellim ndryshimin në këtë vend”.

Sipas saj, ka ardhur koha që të gjithë të rebelohohen ndaj klasës së vjetër politike, ndërsa fton qytetarët të bëhen pjesë takimeve dhe partisë në të cilën Hajdari aderon.

Ditari politik

Të fundit