Flash News

E-TJERA

Tërmeti i fuqishëm, ambasada e Shqipërisë në Turqi: S’ka shqiptarë të lënduar

Tërmeti i fuqishëm, ambasada e Shqipërisë në Turqi:

Turqia u godit sot nga një tërmet që la pas qindra viktima dhe mijëra të plagosur. Ambasada shqiptare në Turqi ka dalë me një njoftim, ku bën me dije se deri tani nuk ka ansjë shqiptar viktimë ose të lënduar.

“Ndërkohë, bazuar në komunikimin me Ambasadën e RSH në Turqi (që prej orëve të para të mëngjesit e deri tani) nuk ka informacion për shqiptarë të lënduar ose që mund të kenë humbur jetën. Do të komunikojmë në vijim për çdo info të përditësuar”, thuhet në njoftim.

 

Të fundit