Flash News

E-TJERA

Konfirmimi i Deltës, mjeku thirrje qytetarëve: Nëse nguroni që të vaksinoheni vetë, të paktën mos pengoni të tjerët

Konfirmimi i Deltës, mjeku thirrje qytetarëve: Nëse nguroni
Tritan Kalo

Mjeku infeksionist Tritan Kalo pas konfirmimit të variantit Delta të Covid-19 në Shqipëri iu ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen.

Ai thekson se maska, distanca fizike dhe higjena kanë ende vlerë për t'u mbrojtur, ndërsa kërkon nga qytetarët vetëndërgjegjësim.

Mjeku iu bëri thirrje se qytetarëve që ngurojnë të vaksinohen, të mos pengojnë të tjerët që të imunizohen.

Kalo thekson rëndësinë që ka vaksinimi në luftën kurndër pandemisë, ndërsa shton se bluzat e bardha vazhdojnë të japin kontributin e tyre sikurse në fillim.

Të fundit