Flash News

E-TJERA

KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Formacionet zyrtare të 6 supersfidave

KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Formacionet zyrtare

Në orën 20:45 do të startojnë 6 sfida të vlefshme për kualifikueset e Euro 2024. Dardanët vijnë në këtë përballje pas barazimit 1-1 me Izraelin ndërsa Andorra pas humbjes me Rumaninë.

 Po në këtë grup do të luhet edhe dueli mes Zvicrës dhe Izraelit. Helvetët vijnë me moralin lart pas fitores 5-0 ndaj Bjellorusisë.

Ndërsa në grupin A ndeshja më e fortë është ajo mes Skocisë dhe Spanjës. Iberikët do të kërkojnë 3 pikëshin e radhës pas asaj ndaj Norvegjisë.

Në grupin D Turqia do të sfidojë Kroacinë e Luka Modriçit.

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI I

KOSOVA-ANDORRAKOS

KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Formacionet zyrtare

ZVICËR-IZRAELSVI

KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Formacionet zyrtare

RUMANI-BJELLORUSIRUM

KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Formacionet zyrtare

GRUPI A

SKOCI-SPANJË

KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Formacionet zyrtare

GRUPI D

TURQI-KROACITU

KUALIFIKUESET/ Në fushë Kosova, Zvicra dhe Spanja! Formacionet zyrtare

UELLS-LETONI

Të fundit