Flash News

E-TJERA

Laborator droge në Fier, pranga ish-kryekomunarit të PS-së, në kërkim kolumbiani

Laborator droge në Fier, pranga ish-kryekomunarit të PS-së,

Operacioni antidrogë i SPAK, DEA-s amerikane dhe policisë malazeze, pas zbulimit të laboratorit të drogës në Fratar të Fierit, ka vënë në pranga ish-kryekomunarin e PS-së Viktor Çervenaku.

Sipas raportimeve, bashkë më Çervenakun, është arrestuar edhe djali i tij me të fejuarën. Ndërsa është shpallur në kërkim shtetasi kolumbian Zaimir Rodriguez.

Laboratori i drogës u zbuluan pasditen e djeshme ku u gjetën rreth 600 thasë me plehra kimike, Brenda të cilave kishte sasi kokaine dhe fishekësh.

TE ARRESTUAR

Viktor Çervenaku, ish-kreu i komunës Frakull në Fier
Demilson Çervenaku, i biri
Enxhi Ferhati, e fejuara e Demilsonit
Në kërkim kolumbiani Zaimir Rodriguez

 

Të fundit