Flash News

E-TJERA

“Ndihem si Supermen”, Ibrahimoviç nuk mendon të tërhiqet: Jam si një bombë

“Ndihem si Supermen”, Ibrahimoviç nuk mendon të

Zlatan Ibrahimovic shtyn sërish datën e tërheqjes. Në moshën pothuajse 42-vjeçare dhe në fund të një sezoni të rrënuar nga dëmtimet dhe me vetëm 4 paraqitje, sulmuesi suedez konfirmon se dëshiron të provojë sërish.

“Nuk jam nga ata që heq dorë. Por duhet të ketë edhe gëzim në atë që bëni, nuk mund të mos kem paqe në atë që mund të bëj si numri 1, duke luajtur futboll. Por ne nuk jemi ende atje, mendoj se duhet ende jap.A mendoj te ndaloj?Nuk mendoj keshtu, mendoj se do te vazhdoj te luaj, por duhet te gjej ekuilibrin si ne jete: nese nuk ke qetesi, stabilitet, je bomba dhe bomba shpërthejnë."

Ibra më pas foli për shëndetin e tij: "Jam mirë, jam mirë. Kam punuar shumë, kam detyruar shumë, jo vetëm këtë vit, por edhe vitin e kaluar. Por kur u eliminova, skuadrës i duhej dhe kur ti ke bere dicka gjithe jeten time kur e di cfare duhet te besh por nuk e ben dot atehere vazhdon pse nuk i jep vetes qetesi une nuk i jap vetes qetesi nuk e kam gjetur ekuilibër ende. Ndihem si Superman sa herë që kthehem, por duhet të kem ekuilibër”.

E ardhmja e tij duket larg Milanit, por suedezi nuk thotë asgjë për këtë. 

"Unë jam mirë në Milano, Milani është shtëpia ime. Nuk di asgjë për kontratën time, vitin e kaluar i thashë Maldinit: "Bëj vetë'. Dhe unë mora një fletë për të nënshkruar. Më mjafton të di që jam lojtar i Milanit dhe pastaj e di se çfarë duhet të bëj, pjesa tjetër nuk ka rëndësi. Më intereson vetëm të kthehem në fushë , përndryshe gëzimi pakësohet.Dua ende, por është ekuilibri i nevojshëm”.

Së fundi hipoteza e Monzas.

 “Galliani më telefonon çdo ditë për tre vjet dhe gjithmonë më thotë se Monza është e bukur, se ka një natyrë të bukur dhe se kontrata është tashmë në tavolinë, por unë jam lojtar i Milanit dhe unë. Jam krenar për këtë. Në një moshë të caktuar nuk ka më ego, nuk ke nevojë të demonstrosh. Unë jam këtu për të ndihmuar Milanin, jo si tani. Unë dua të jem në fushë, atje mund të ndihmoj shumë më tepër."

Të fundit