Flash News

E-TJERA

Video/ Mourinho-s nuk i del inati pas finales, i bën “pritë” arbitrit dhe e ofendon

Video/ Mourinho-s nuk i del inati pas finales, i bën

Humbja e parë finale në Evropë e lëndoi atë dhe José Mourinho shfryi zemërimin dhe zhgënjimin e tij pas ndeshjes në Budapest.

Trajneri i Romës u takua me ekipin e arbitrave në parkingun nëntokësor të Puskas Arena dhe sulmoi gjyqtarin Taylor, kryesisht fajtor për mosdhënien e penalltisë ndaj Giallorossi për lojë me dorë në zonën e Sevillas dhe krahun e Lamelës.

Mourinho përdori fjalë të ashpra ndaj trajnerit britanik, i cili po hipte në minibusin e rezervuar për zyrtarët e ndeshjes, edhe pse u përpoq të përmbahej për të shmangur sanksionet e rënda nga UEFA.

"Ti je një turp i ndyrë, burrë!". Ai e përsërit dy herë, duket se largohet, por më pas mendon për të, kthehet dhe shton: "Dhe Rosetti (përcaktuesi i UEFA-s, ed) ishte në gjendje të thoshte se ai nuk është... Dhe ti ishe në gjendje...".

Dhe përsëri, duke iu afruar furgonit ku po hipin të gjithë gjyqtarët: "Urime edhe për (fjalë e pakuptueshme) nga Var dhe për të gjithë ju. Urime!". Dhe pastaj ndërsa largohet: “Ata nuk kanë turp në fytyrë…”.

Edhe për këtë reagim mediat spanjolle e kanë marrë shumë rëndë edhe Mourinhon, i cili ka qenë edhe objekt i “memeve” të tifozëve andaluzianë.Të fundit