Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Plani i ri i Britanisë për të larguar shqiptarët/ Çfarë është “lista e bardhë” dhe si do të funksionojë 

■ BE zbulon skemën ndërkombëtare të mashtrimit me TVSH me vlerë 2.2 mld euro, bën pjesë edhe Shqipëria

■ Analiza e Berishës: Pse 29 nëntori nuk është data e çlirimit të Shqipërisë

■ Prokurori i Antimafias italiane: Mafia shqiptare është pasuruar nga korrupsioni i lartë, është më e rrezikshmja

■ U qëllua me plumb pas koke, pse u ekzekutua 42-vjeçari shqiptar në Gjermani 

■ Eksperti: Ballkani i Hapur, nismë për të ruajtur lidhjet korruptive Rama-Vuçiç

■ E lashtë 4 mijë vjet, xhubleta shqiptare hyn në UNESCO

■ “Nuk do të ketë botë serbe”, Mali i Zi në protestë kundër “Ballkanit të Hapur”

Latest news