E-TJERA

ZYRTARE/ Mesi mbetet pa ekip, PSG konfirmon lamtumirën

ZYRTARE/ Mesi mbetet pa ekip, PSG konfirmon lamtumirën

Sulmuesi Lionel Mesi është tashmë një lojtar i lirë. Lajmin e ka bërë me dije vetë PSG me anë të një postimi në rrjetet sociale duke e falënderuar sulmuesin argjentinas pas dy sezoneve të kaluara në kryeqytetin e Francës.

35-vjeçari nuk rinovoi kontratwnme kampionët e Francës, duke parë dhe që tifozët nuk e donin më në skuadër.

“Pas dy sezones në kryeqytet, aventura mes Lionel Mesit dhe PSG-së do t’i vijë fundi në fund të sezonit 2022-23. Klubi i uron. Me emocionet më të përzemërta, sa më shumë suksese Leos në karrierën e tij”, shkruante klubi francez në postimin e bërë në “Twitter”.

Latest news