Gjendet i vdekur në korridorin e shtëpisë aktori i njohur Alan O’Neill

Gjendet i vdekur në korridorin e apartamentit të tij Alan O’Neill. Njëri nga protagonistët e filmit të famshëm “Binjakëve të Anarkisë” u gjet i vdekur nga e dashura e tij.

Në trupin e tij sipas mediave vendase nuk ka patur shenja dhune dhe mendohet se shkaku i vdekjes të ketë ardhur pas problemeve me zemrën, pasi ai njihej si abuzues me alkoolin dhe duhanin.

Ai u nda nga jeta në moshën 47 –vjeçare, ndërsa karriera e tij nisi që në  vitet 1990 në film dhe në teatër.

Ai është i njohur për rolin e Keith McGrath në “Fair City”, si dhe Hugh në sezonet 6 dhe 7 të “SoA”.