Gjendet një pako e dyshimtë te Astiri, policia dyshon për lënde shpërthyese

Foto ilustruese

Një pako e dyshimtë është gjendur në anë të rrugës në zonën Astirit te Unaza e Re, që mund të ketë rënë nga ndonjë automjet në lëvizje.

Megjithatë, pas shpërthimit nga forcat xheniere, raportohet se pakoja nuk ishte me lëndë shpërthyese, duke rezultuar alarm fals.

Policia ka zhbllokuar trafikun dhe duke lejuar qarkullimin e automjeteve