Gjermani, shqiptarët qëllohen në trotuar me armë zjarri, humb jetën njëri

Një shqiptar mbeti i vrarë me armë zjarri në Gjermani ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur.

Mediat gjermane njoftojnë se një shqiptar ka mbetur i vrarë me armë zjarri në Gjermani, ndërsa një tjetër është plagosur. Sipas ‘BILD’, të plagosurit janë  të moshës 30 dhe 31 vjeç, dhe u gjetën në Meinestraße në rrethin Wolfsburg Vorsfelde.

Ata u transportuan në spital, por njëri prej humbi jetën më vonë si pasojë e plagëve të marra.  Ngjarja ndodhi kur një makinë në lëvizje, u drejtua me armë drejt tyre, që do të thotë se vrasja ka qenë e parapërgatitur. Hetuesit po punojnë për ngjarjen, ndërsa një komision hetimor për vrasjen u krijua mëngjesin e sotëm me rreth 20 hetues dhe zyrtarë policie.