Ilir Beqaj me pushime, por mendjen e ka në Indi: Ka 2 milionë vetë të infektuar me COVID

Ilir Beqaj
Ilir Beqaj

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka treguar nëpërmjet rrjeteve sociale se ndodhet me pushime në plazh, teksa ka shfaqur shqetësimin e tij për situatën pandemike jashtë Shqipërisë.

“India ka më shumë se 2 milionë vetë të prekur nga Covid-19”, shkruan Beqaj në facebook, duke mos dhënë asnjë koment tjetër rreth shqetësimit të tij për vendin aziatik.

Ndërkohë, situata pandemike në vendin tonë vijon të jetë shqetëuese, ku vetëm ditën e djeshme humbën jetën 6 pacientë dhe u konfirmuan 127 raste të reja me COVID-19.