KRYESORE

“Jam e rrezikuar”/ Letra e fqinjes së Lefter Zhidru për Ardi Veliun, reagon Policia e Shtetit: Ç'ndodhi prej asaj dite

“Jam e rrezikuar”/ Letra e fqinjes së Lefter Zhidru për

Policia e Shtetit ka bërë një reagim zyrtar lidhur me një letër që një fqinje e Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua dje nga RENEA në Elbasan, i kishte dërguar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ku i ankohej se 71-vjeçari ishte njeri problematik. Letra u percoll në 4 maj.

Sipas njoftimit të policisë, ankesa i është përcjellë po atë ditë strukturave përkatëse dhe se palët u thirrën për t'u ballafaquar dhe prej asaj date nuk ka patur më asnjë ankesë në polici.

“Në lidhje me lajmin e publikuar në disa media se një shtetase nga lagjja "11 Nëntori", Elbasan, i ka dërguar e-mail Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, për t’i kërkuar ndihmë për një konflikt që kishte me shtetasin Lefter Zhidru, sqarojmë opinionin publik se:

Më datë 04.05.2020, në adresën zyrtare të e-mail-it [email protected], është dërguar e-mail nga zonja, e cila ka raportuar konfliktin që kishte me këtë shtetas.

Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ankesa i është përcjellë menjëherë po atë ditë strukturave përkatëse.

Këto struktura kanë verifikuar dhe trajtuar problematikën, duke kryer veprimet e nevojshme, mbi bazën e procedurave standarde të punës.

Janë thirrur dhe kontaktuar palët e përfshira në konflikt dhe prej asaj date nuk ka patur më asnjë ankesë në polici. Mes këtyre dy familjeve kishte dhe një proces civil në Gjykatën e Apelit.

Policia e Shtetit fton çdo media ta kontaktojë zyrtarisht, për të shmangur informacionet e pasakta, si dhe qytetarët të denoncojnë çdo paligjshmëri, duke iu garantuar reagim me shpejtësi dhe profesionalizëm”, sqaron policia.

Ditari politik

Të fundit