Penallti e dyshimtë në favor të Skënderbeut, arbitrat largohen të rrethuar nga policia

Arbitri kryesor i ndeshjes finale të Kupës së Shqipërisë mes Skënderbeut dhe Laçit, Eldorjan Hamiti u bë protagonist me një penallti tepër të dyshimtë në favor të korçarëve, kur mbrojtësi Eglantin Gjoni ndërhyri jashtë zone ndaj sulmuesit Xhejms Adeniyi.

Kjo solli reagimin e tifozëve, të cilët sulmuen arbitrat po largoheshin nga fusha e lojës, të cilët u mbrojtën nga rojet e sigurisë, por edhe policia.

Trofeu i Kupës së Shqipërisë u fitua nga Skëndërbeu, i cili më herët fitoi edhe Kategorinë Superiorë, ndërsa po pret një konfirmimi nga UEFA nëse do të luaj në para-eleminatoret e Ligës së Kampioneve.

Arbitrat largohen me polici on Vidnews.