POLITIKOFF

Elton John lavdëron publikisht Dua Lipën: Ka bërë albumin më të mirë të vitit

Elton John lavdëron publikisht Dua Lipën: Ka bërë albumin

Elton John - legjenda e muzikës - ka lavdëruar publikisht këngëtaren shqiptare Dua Lipa për  albumin e saj të fundit "Future Nostalgia". Dy artistët kanë bërë jë bisedë livë në Instagram ditën e djeshme.

Elton John e cilësoi këtë album si më të mirin e këtij viti dhe madje foli dhe për këngën e tij të preferuar.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

“Ndërkohë që ti po më interviston…Unë dua të të them se ke bërë një nga albumet më të mira të këtij viti, ‘Future Nostalgia’. Njerëzit donin diçka argëtuese dhe çdo këngë e albumit është fantastike. Ne nuk ndalim së dëgjuari. Djemtë e mi e pëlqejnë shumë, David gjithashtu e adhuron”, u shpreh Elton John, i cili theksoi se se”Levitating”  është e preferuara e tij.

Ditari politik

Të fundit