Flash News

POLITIKOFF

Koncert me qindra të pranishëm, Fifi thyen masat anti-Covid: Më falni për modestinë por e dogja virusin

Koncert me qindra të pranishëm, Fifi thyen masat anti-Covid: Më

Teksa masat kufizuese janë të aplikuara thuajse në të gjitha vendet e botës e kryesisht në Europë - ku disa shtete janë thuajse plotësisht të izoluara, në Shqipëri e Kosovë shihet një papërgjegjshmëri si nga ana e qytetarëve ashtu edhe nga politikanët e artistët - të cilët vazhdimisht organizojnë grumbullime.

Këngëtarja Fifi ka mbajtur një koncert me qindra njerëz të pranishëm në një lokal në Ferizaj, të cilët festojnë "Ditën e Pavarësisë". Siç edhe shihet në videon e postuar nga vetë këngëtarja, të pranishmit nuk kanë ruajtur asnjë distancë fizike. Mirëpo, vetë këngëtarja është e kënaqur me këtë dhe madje ka kërkuar falje që nuk është treguar modeste, duke ju gëzuar kështu të pranishmëve dhe duke iu shmangur përgjegjësive.

Teksa një nga fansat e pyet: "A keni virus ndokun?"

Fifi i përgjigjet: "E kom djeg virusin sonte, mfal për modestinë".

Koncert me qindra të pranishëm, Fifi thyen masat anti-Covid: Më

Kjo nuk është pritur aspak mirë nga ndjekësit e saj në Instagram, të cilët e kanë kritikuar këtë veprim. Por pavarësisht kësaj, Fifi dhe lokali ku është organizuar ky koncert kanë thyer masat anti-Covid që aplikon Kosova. Para disa ditësh, Kosova lehtësoi disa masa, mirëpo e thekson qartë se nuk lejohen më shumë se 50 persona të grumbulluar.

Masat për aktivitetet publike në Kosovë

20. Në hapësira të mbyllura ndalohet grumbullimi i qytetarëve në numër prej më shumë se 50 persona, ndërsa në sheshe publike, parqe, vende publike, qendra rekreative dimërore dhe të ngjashme, lejohet grumbullimi deri në 80 persona me përjashtim të rasteve të lejuara me këtë vendim.

21. Të gjitha tubimet publike të organizuara në hapësira publike të të gjitha formave, ndalohen në jo më shumë se 80 persona, me përjashtim të rasteve të lejuara me këtë vendim.

Masat në fuqi për kufizimet anti-Covid në Kosovë, mund t`i lexoni duke klikuar këtë link: Masat anti-Covid në Kosovë

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FIFI (@fifi.official.fr)

Ditari politik

Të fundit