Flash News

POLITIKOFF

Thyen rekorde me “One Kiss”, Dua Lipa dhe Calvin Harris sërish bashkë

Thyen rekorde me “One Kiss”, Dua Lipa dhe Calvin Harris sërish

Calvin Harris dhe Dua Lipa do të publikojnë një këngë të re bashkëpunuese të quajtur “Potion” këtë javë – merrni të gjitha detajet më poshtë.

Dyshja kanë punuar më parë së bashku në hitin madhështor “One Kiss” në vitin 2018, i cili kaloi disa javë në krye të listës së këngëve dhe NME e quajti “kënga e verës”. Duke folur në TikTok këtë javë, Harris ndau një video të re të tij duke punuar në këngë dhe duke rënë dakord me Dua Lipën që ajo të këndonte në të.

Duke e pyetur Lipën përmes FaceTime nëse donte të bashkëpunonte në këtë këngë, ajo u përgjigj se “definitivisht” donte të përfshihej.

Shikoni videon e TikTok të fragmentit të ‘Potion’, e cila del të premten (27 maj) dhe gjithashtu thuhet se përmban Young Thug, më poshtë. 

@calvinharrisHow I made Potion

♬ original sound – Calvin Harris

Të fundit