Selami falenderon SHBA e BE për arritjen e marrëveshjes: Ditë e mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Selami një ndër zërat kritikë në PD bojkotit të zgjedhjeve ka falenderuar SHBA -në e BE-në për arritjen e marrëveshjes mes dy liderëve politikë, Rama-Basha.

Përmes një postimi në tëitter Selami falenderon BE-në dhe SHBA-në teksa shkruan “Ditë e mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët!”
Statusi:

Dite e mire per Shqiperine dhe shqiptaret!
Faleminderit BE!
Faleminderit SHBA!

Lexo edhe : http://Profilet e krizës/ ‘Rebelët’ që nuk i besuan Bashës; sulmet dhe deklaratat kundër nuk sfumuan dot kauzat e opozitës