Video/ Mbron portën me jetë, përplaset nga kundërshtari vdes në vend portieri

Në Indonezi portieri 38-vjeçar Choirul Huda ka gjetur vdekjen në fushë pasi pësoi dy trauma të forta gjatë lojës.

Në minutat e fundit të sfidës, ai u përplas me një koleg të skuadrës, Ramon Rodrigues. Përplasja e gjurit të futbollistit me fytyrën e portierit ishte aq e fortë ndonëse në çastet e para, siç shihet në video, Huda ishte akoma i vetëdijshëm.

Ai mori menjëherë ndihmën e shpejtë ndërsa u transportua me barelë. Ai humbi fillimisht ndjenjat dhe pak më vonë edhe jetën. Shkak u bë trauma në kokë dhe në qafë.