Aleksandër Gjoka kundër masave të qeverisë, shpërthen ndaj Ramës: Ik o të shkë*dhefsha ku*vën, e ke bo popullin me fol me vete

Artistë dhe personazhe të ndryshme të ekranit kanë shprehur kundërshti për masat e marra nga Edi Rama. Sidomos propozimi për të dielën pa makina që pritet të zbatohet nga tetori i 2020-ës deri në mars të 2021.

Për këto masa, ka reaguar dhe këngëtari Aleksandër Gjokaj, i cili nuk ka përdorur fjalor shumë të rëndë kundrejt kryeministrit.

Ndër të tjera Gjoka shprehet: “Unë kam besuar që je çun Tirane mor, je kokrra e k*rvës. Ik ore shkë*rdhat e ke bo popullin me fol me vete”.

Për më tepër shihni videon (kujdes fjalor i rëndë):