Armina Mevlani zbulon planet për martesë: Shkëlzeni dëshiron fëmijë, për mua është ende shpejt

Armina Mevlani është një nga blogeret më të suksesshme shqiptare dhe shpesh ndan në ‘Instagram’ idetë e saj nga fusha e modës.

Ndërsa me jetën private ajo është më e rezervuar dhe i pëlqen të mos e ndajë në rrjetet sociale.

E ftuar sot në “Pushime on Top” Armina Mevlani foli për marrëdhenien e saj me familjen Berisha, planet për martesë dhe rutinën e kujdesit për fytyrën.

Më poshtë intervista me gazetaren Ori Nebijaj

Pushimet e tua verore?

“Po, duke qenë se mblidhet familja, tezet, kushërinjte dhe unë gjej kohën për 2-3 ditë të bashkohem me ta këtu në plazhin e Livadhit.

Pushimet të tjera ke planifikuar?

“Isha në Mikonos me shoqerinë dhe do ikim në fund të Gushtit-fillim Shtatori sepse na pelqen që është më qetësi.

Ke vendosur një qëllim se ku do të arrish me blog-un tënd?

“Po, objektivi është që teë realizoj një linjë timen në të ardhmen. Dhe nuk dua te nis diçka nga hiçi, por të jetë e menduar mirë dhe të marrë përmasa botërore.

Çfarë ndodh me jetën tënde private? Në ditelindjen tënde të fundit në Paris, ishe vetëm?

“Jo, sigurisht qe nuk isha vetëm. Une isha në një udheëtim pune dhe Shkëlzeni erdhi meë surprizoi. Une isha me shoqen time të ngushtë dhe Zeni erdhi së bashku me të fejuarin e saj që është dhe shoku im i ngushtë.

Sa e vështirë është të menaxhoni angazhimet dhe kohën së bashku në çift? Vetëm darka ju mbledh bashkë?

“Jo, edhe mëngjesi. Unë mundohem që mos te le gjë mangut në marrëdhënien në çift. Edhe udhëtimet e punes i bëj të shkurtra, 1 ose 2 ditë, ose disa nga udhetimet i bëjmë dhe bashkë. Ndonjeherë shkëputjet ose udhetimet i bëjnë dhe mirë lidhjes, sepse ne u bëmë dhe shumë kohë bashke, 7 vjet.

7 mbahet si vit kritik per çiftet, ndërkohë që për ju të gjithë presin një kurorëzim final. Keni bëreë ndonjë plan?

“Sigurisht që  kam bërë. Nuk kam ndarë akoma data dhe po e mendoj mirë vendin përpara se ta bëjmë publike.

Çfarë marrëdhenie ke me vjehrrit? Kush të llaston meë shumë?

“Shumë  të mirë. Normal që femrat llastojnë më shumë, pra Lili.

E thërret vjehrrë ose mama?

“Jo, e thërras Lili. Respekti dhe sjellja jone e mirë tregon me shumë se sa menyra si e thërret.

Ke menduar të behesh nënë? Dhe sa femijëdo keni?

“Absolutisht që e kam menduar. Une në fakt jam e lumtur që Zeni i ka 2 femijë të cilet i dua shumë. Do e di që femija ime nuk do jetë i vetëm, si une, pa motra dhe vëlla. Une dua te kem femije, dhe Zeni nuk me ka bere asnjehere presion, por duke qene se jemi te dy te zene ne udhetime, dua qe te jete koha perfekte per kete hap, qe te angazhohem max tek familja. Une jam 28 vjeç dhe shoqet e mia mendojne ndryshe por une mendoj qe kur te vije koha e duhur eshte me mire dhe sigurisht pas martese.”

Ke një ëndërr tenden për të ardhmen?

”Është ajo që thashë, qe dua te kem diçka timen, të cilën e kam menduar dhe ideuar, por tani dua ta realizoj.

Që është linja jote e kozmetikës?

“Jo, është linjë veshjesh, të cilen po e mendoj shumë neë menyrë që të më përfaqesoje denjësisht.