Flash News

Bota

Sulm me armë në një miting në Turqi, plagoset e reja

Sulm me armë në një miting në Turqi, plagoset e reja

Një sulm i armatosur se ka ndodhur pasditen e sotme në një miting parazgjedhor të kandidatit për kryetar bashkie të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP).

Gjatë sulmit ka mbetur e plagosur një 22-vjeçare, shkruajnë mediat e huaja. 

Murat Kurum, kandidati i AKP-së për Bashkinë Metropolitane të Stambollit, të cilës i përket bashkia rajonale e Kutstuktsekmece, shkruan në postimin e tij në rrjetet sociale: “Dënoj sulmin e kryer me armë gjatë fushatës zgjedhore të kandidatit për kryetar bashkie të Kutstuktsekmeje. Aziz Geniai.Këto kërcënime ndaj demokracisë sonë nuk do të na prishin kurrë.”

Të fundit