Flash News

Bota

Aksident tragjik në Itali, 4 të vdekur 2 të plagosur

Aksident tragjik në Itali, 4 të vdekur 2 të plagosur

Një aksident tragjik me 4 viktima ka ndodhur në Itali. Dy automjete u përplasën  pranë një tuneli.

Në vendngjarje kanë ndërhyrë ekipet e shpëtimit, zjarrfikësit, karabinierët, policia rrugore dhe teknikët. 

Midis viktimave ishin tre ushtarë që po udhëtonin me makinë me dy kolegë të tjerë të cilët u plagosën dhe u dërguan në spitalin Santissima Annunziata në Taranto, raportohet në media.  

Ushtarët, që i përkisnin Brigadës së 7-të të Pinerolo Bersaglieri të stacionuar në Altamura dhe me origjinë nga provinca e Tarantos, po udhëtonin në makinë. Viktima tjetër ishte drejtuesi i furgonit, një 68-vjeçar. 

Të fundit