Bota

Belgjika ashpërson masat ndaj COVID-19, kryeminstri: Këto janë mundësia e fundit

Belgjika ashpërson masat ndaj COVID-19, kryeminstri: Këto janë

Belgjika ka ashpërsuar masat për të frenuar përhapjen e COVID-19. Nga e hëna do të mbyllen bizneset jo-thelbësore dhe do kufizohen vizitat në familje.

Masat e reja i bëri me dije kryeministri belg, Alexander de Croo.

“Këto masa janë mundësia e fundit nëse duam të zbresim shifrat”, tha Alexander de Croo.

Gjithashtu paralajmëroi që kufizimet do të jenë në fuqi për të paktën një muaj e gjysmë. Belgjika ka qenë ndër vendet më të goditura nga pandemia.

Ditari politik

Të fundit