Bota

Disa shtete në SHBA goditen nga stuhia "Claudette", reshje shiu dhe përmbytje

Disa shtete në SHBA goditen nga stuhia "Claudette", reshje shiu

Stuhia tropikale "Claudette" goditi SHBA-në mëngjesin e sotëm, duke sjellë reshje të shumta shiu dhe përmbytje në shtetet bregdetare si Louiziana, Misisipi dhe Alabama.

Përmbytjet kanë shkaktuar bllokim të automjeteve, pais niveli i ujit në rrugë është i lartë.

Banorët ishin paralajmëruar prej dy ditësh, por pavarësisht masave të marra, stuhia iu ka shkaktuar dëme materiale.

Të fundit