Flash News

Bota

“Do të takohemi një ditë”, mesazhi i lamtumirës së bashkëshortes për Alexei Navalny

“Do të takohemi një ditë”, mesazhi i lamtumirës

Gruaja e Navalny, Julia dhe dy fëmijët aktualisht jetojnë jashtë vendit dhe kanë vendosur të mos udhëtojnë në Rusi, siç thuhet, mes shqetësimeve për represion të mundshëm nga Kremlini.

Në një video-mesazh lamtumire prekëse për bashkëshortin e saj në platformën X, Yulia e falënderoi atë për "26 vjet lumturi".

Ajo postoi edhe pamjet e disa prej momenteve më të paharrueshme të jetës së çiftit.

"Lyosha, faleminderit për 26 vjet lumturi absolute. Po, edhe gjatë tre viteve të fundit të lumturisë. Për dashurinë, që më mbështete gjithmonë, që më bëre të qesh edhe nga burgu, për faktin që ke menduar gjithmonë për mua.

Nuk di si të jetoj pa ty, por do të përpiqem të të bëj të lumtur për mua dhe krenar për mua. Nuk e di nëse mund ta përballoj apo jo, por do të përpiqem.

Do takohemi patjetër një ditë. Unë kam shumë histori të patreguara për ju, dhe kam kaq shumë këngë të ruajtura për ju në telefonin tim, budallaqe dhe qesharake, në përgjithësi, të them të drejtën, këngë të tmerrshme, por ato kanë të bëjnë me ne, dhe doja shumë t'i dëgjoje. Dhe me të vërtetë doja të të shikoja t'i dëgjoje, të qeshësh dhe më pas të më përqafoje.

Të dua përgjithmonë. U prefsh ne paqe", shkroi Yulia.

Të fundit