Flash News

Bota

Dy kamionët përplasen me autobusin, 7 të vdekur dhe 20 të plagosur në Egjipt

Dy kamionët përplasen me autobusin, 7 të vdekur dhe 20 të

Shtatë persona u vranë dhe 20 të tjerë u plagosën pas një aksidenti që ndodhi në provincën Sharqiya të Egjiptit.

Dy kamionë dhe një autobus u përplasën në rrethana të paqarta në një rrugë provinciale, raporton edicioni online i gazetës Akhbar Elyom.

Prokuroria publike ka urdhëruar hetim për shkaqet e aksidentit fatal të trafikut.

Vitet e fundit, qeveria egjiptiane ka nisur projekte për të përmirësuar rrjetin rrugor, në një përpjekje për të reduktuar numrin e aksidenteve të trafikut që marrin jetën e mijëra njerëzve çdo vit.

Të fundit