Bota

Euro 2020/ Eriksen humb ndjenjat në fushë, ndërpritet ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës

Euro 2020/ Eriksen humb ndjenjat në fushë, ndërpritet ndeshja mes

Sfida mes Danimarkës dhe Finlandës është ndërprerë, pasi mesfushori i Interit Christian Eriksen ka humbur ndjenjat në fushë. Ai luan me Danimarkën.

Ndeshja nisi në orën 18.00. Futbollistët janë përlotur, pasi gjendja e Eriksen është dukur shqetësuese.

Stafi mjekësor po i jep atij ndihmën e parë me masazh kardiak. Danimarka po luan sfidën e parë të Kampionatit Europian ndaj Finlandës në Grupin A.

Të fundit