Bota

Euro 2020/ Gjermanët shënojnë 4 herë në portën portugeze, luzitanët vetëm dy autogola

Euro 2020/ Gjermanët shënojnë 4 herë në portën
Foto ilustruese

Një spektakël është cilësuar ndeshja mes Portugalisë dhe Gjermanisë në Mynih. Gjermanët shënuan jo pak, por 4 herë në rrjetën portugeze.

Këta të fundit ishin të parët që kaluan në avantadh me një gol të Cristiano Ronaldos në minutën e 15-të, por rezultati u përmbys shumë shpejt. Ndeshja përfundoi 4-2 për gjermanët.

Në pjesën e dytë të lojës, gjermanët ishin dominues. Sfidën e fundit të grupit Gjermania do e luajë ndaj Hungarisë, ndërkohë që Portugalia do të përballet me Francën.

Të fundit