Bota

Franca nis vaksinimin e të moshuarve mbi 75-vjeç

Franca nis vaksinimin e të moshuarve mbi 75-vjeç
Foto Ilustruese

Franca ka nisur sot vaksinimin për të moshuarit mbi 75 vjeç që nuk jetojnë në shtëpitë e të moshuarëve.

Deri më tani Franca kishte nisur vaksinimin për punonjësit e stafit mjekësor dhe të moshuarit në azile. Vaksinimi në Francë nisi në 27 dhjetor me vaksinën e kompanive Pfizer dhe BioNTech.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se deri më tani e kanë marrë një dozë 422,127 njerëz qytetarë. Franca është ndër vendet më të goditura në Evropë nga koronavirusi.

Ditari politik

Të fundit