Flash News

Bota

Francë, ish-bashkëshorti vret gruan, më pas veten para gjykatës

Francë, ish-bashkëshorti vret gruan, më pas veten para

Një burrë vrau veten dhe gruan jashtë gjykatës në jug të Francës ditën e djeshme, për ndarjen e pronës gjë e cila solli që ish-bashkëshorti të qëllonte për vdekje 66-vjeçaren dhe më pas veten.

“Një grua 66-vjeçare u sulmua nga një burrë 72-vjeçar që po e priste jashtë gjykatës. Teksa ajo afrohej, ai eci drejt saj me armën në dorë dhe e qëlloi nga afër në kokë. Menjëherë u krijua një pellg gjaku dhe kalimtarët nisën të ulërinin, para se burri të kthente armën nga vetja e të qëllonte”, tha për mediat vendase një dëshmitar.

Fabrice Belargent, prokurori publik i Montpellier konfirmonte se çifti ishin divorcuar në 2016, dhe kishin një takim në ora 14:00 në gjykatë për të diskutuar ndarjen e aseteve të tyre. Burri raportohej se kishte precedentë të sulmeve fizike ndaj gruas gjatë kohës që ishin të martuar,por nuk kishte procedime në progres apo urdhër mbrojtjeje ndaj tij.

Të fundit