Bota

Humbja e Feyenoord shkakton trazira në Roterdam, dhjetëra të arrestuar

Humbja e Feyenoord shkakton trazira në Roterdam, dhjetëra të

Humbja e Feyenoord në Tiranë solli revoltë të tifozëve në Roterdam. Ata kanë shkaktuar trazira, duke hedhur fishekzjarre, thyer xhama dhe hedhur sende në rrugë.

Policia arrestoi 72 persona, ndërsa priten të tjera shoqërime. Uniformat blu ndërhyri në vende të ndryshme, si në Coolsingel, Hofplein dhe Weena.

Policia përdor topa uji për të dëbuar njerëzit. Disa ekrane të mëdha u instaluan në Roterdam për të parë ndeshjen.

Ndërkohë në Tiranë nuk u shënuan incidente.

 

 

 

Të fundit