Flash News

Bota

Incident në Euro 2024, policia gjermane qëllon me armë një person

Incident në Euro 2024, policia gjermane qëllon me armë një

Një incident i rëndë ka ndodhur në Gjermani gjatë kampionatit evropian.

Mësohet se policia gjermane ka qëlluar me armë zjarri një person në Hamburg, pasi ky i fundit kishte dalë në rrugë me një hanxhar duke kërcënuar oficerët.

Autoritetet gjermane njoftojnë se qëlluan dhe e plagosën rëndë agresorin, i cili aktualisht po merr trajtim mjekësor.

Mediat raportojnë se incidenti ndodhi afër një Fanzone për tifozët e Holandës.

Të fundit