Flash News

Bota

Joe Biden bën gafën e radhës, Sunak nuk mban dot të qeshurën

Joe Biden bën gafën e radhës, Sunak nuk mban dot të

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak ka marrë pjesë në një takim me presidentin amerikan Joe Biden në Zyrën Ovale në Shtëpinë e Bardhë.

Presidenti amerikan u hutua për titullin e kryeministrit britanik kur dyshja u takuan në Shtëpinë e Bardhë.

Biden e mirëpriti Sunak si “Zoti President”, sidoqoftë ai e kaloi me të qeshur dhe u vetëkorrigjua.

“Epo, zoti President – ??Zoti President, unë sapo ju promovova. Zoti Kryeministër, është mirë që ju kthehem”, tha ai.

Sunak qeshi, e më pas dëgjoi fjalën e Presidentit Biden.

Të fundit