Flash News

Bota

Kompania izraelite: Grupi terrorist Wagner është nisur drejt Kosovës

Kompania izraelite: Grupi terrorist Wagner është nisur drejt

Kompania izraelite “Terror Alarm” ka deklaruar mbrëmë se “Grupi terrorist Wagner është nisur për në Kosovë”.

Kompania që lëshoi njoftimin është e njohur për paralajmërimet e autoriteteve për sulmet terroriste dhe parandalimin e shumë prej tyre në kulmin e sulmeve të ISIS në Evropë të viteve 2014-2017, raporton KosovaPress.

Sipas “Terror Alarm”, informacioni është siguruar nga OpenSource Intelligence, përkatësisht nga monitorimi i kanalit të PMC Wagner në Telegram.

“Njoftim: Grupi terrorist rus PMC Wagner në rrugën e tyre për në Kosovë, njoftuan kanalet Telegram Wagner”, shkruan kompania në Twitter.

Të fundit