Flash News

Bota

“Covid-19 ka dalë nga një laborator në Wuhan”, paralajmërohet se Pompeo do publikojë prova të forta

“Covid-19 ka dalë nga një laborator në Wuhan”,
Mike Pompeo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka paralajmëruar se do të publikojë prova që koronavirusi është krijuar në laboratorin e Wuhan dhe se nuk është natyral.

“DailyMail” raporton se ekipi i Trump do të akuzojë drejtpërdrejt Institutin e Virologjisë së Wuhan si krijuesen e virusit, me shkencëtarë kinezë dhe të huaj.

Burimet e jashtme britanike dhe burimet e sigurisë konfirmuan se prisnin pretendimet nga Uashingtoni, por i hodhën poshtë ato paraprakisht, duke thënë se "të gjitha provat e besueshme shkencore nuk tregojnë një rrjedhje nga laboratori".

Ditari politik

Të fundit