Flash News

Bota

Kremlini hedh poshtë akuzat për sulm ndaj tubaconit të Nord Stream

Kremlini hedh poshtë akuzat për sulm ndaj tubaconit të Nord

Kremlini ka hedhur poshtë akuzat për sabotim të tubacionit të gazit Nord Stream.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov u shpreh se janë pretendime të paparashikueshme dhe marrëzi, raporton The Guardian.

“Ky është një problem i madh për ne sepse, së pari, të dy linjat e Nord Stream 2 janë të mbushura me gaz, i gjithë sistemi është gati të pompojë gaz dhe gazi është shumë i shtrenjtë”, tha Peskov.

Udhëheqësit evropianë deklaruan se në sipërfaqe të Detiti Baltik janë vënë re flluska të cilat dyshohet se vijnë pas çarjeve që janë bërë në tubacionin e gazit nga Rusia.

Të fundit