Flash News

Bota

Pesë persona vdesin teksa tentuan të kalojnë Kanalin drejt Britanisë

Pesë persona vdesin teksa tentuan të kalojnë Kanalin drejt

Të paktën pesë persona kanë vdekur në përpjekje për të kaluar Kanalin nga një zonë pranë qytetit të Wimereux, Francë, raporton BBC.

Roja bregdetare franceze ka konfirmuar se ka pasur një përpjekje të dështuar për të kaluar Kanalin dhe se policia po vepronte në një plazh pas incidentit të së martës në mëngjes.

Zëdhënësi i rojes bregdetare nuk mund të jepte një numër konkret se sa persona mund të kenë qenë, por tha se kishte disa "trupa të pajetë".

Të fundit