Bota

Pësoi arrest kardiak në fushë, UEFA tregon gjendjen shëndetësore të Christian Eriksen

Pësoi arrest kardiak në fushë, UEFA tregon gjendjen

UEFA ka bërë me dije se gjendja shëndetësore e Christian Eriksen paraqitet e stabilizuar. Ai po merr ndihmën e nevojshme mjekësore në spital. Eriksen pësoi arrest kardiak në fushë.

Incidenti ndodhi gjatë sfidës mes Danimarkës dhe Finlandës, e cila nisi në orën 18.00. Danimarka po luan sfidën e parë të Kampionatit Europian ndaj Finlandës në Grupin A.

Të fundit