Flash News

Bota

Postoi video në rrjetet sociale, babai vret vajzën 18-vjeçare në Pakistan

Postoi video në rrjetet sociale, babai vret vajzën 18-vjeçare

Katër persona janë arrestuar në Pakistan , duke përfshirë një burrë të akuzuar për vrasjen e vajzës së tij 18-vjeçare pas një informate nga pleqtë e familjes sepse ajo u shfaq në një video të postuar në mediat sociale.

Mediat e huaja thonë se 18-vjeçarja, e cila është viktima e fundit e të ashtuquajturave vrasje nderi në vend, u qëllua dhe u vra nga babai i saj javën e kaluar në Pakistan.

Të afërmit kishin bërë thirrje gjithashtu që shoqja e 18-vjeçares që shfaqej me të në video të nderohej, por ajo u shpëtua nga policia.

Babai i saj, i quajtur Arslan Mohsin, dhe tre të afërmit e saj u arrestuan dhe u dërguan në gjykatë, ka thënë zyrtari i policisë Masood Khan për Reuters, duke shtuar se arrestime të tjera ishin të pashmangshme.

 

Të fundit