Flash News

Bota

Rusia i ndalon hyrjen 963 amerikanëve, mes tyre edhe presidenti Joe Biden

Rusia i ndalon hyrjen 963 amerikanëve, mes tyre edhe presidenti Joe Biden

Lista e plotë e publikuar vjen pasi Biden nënshkroi një paketë mbështetjeje të shtunën duke ofruar gati 40 miliardë dollarë (32 miliardë £) ndihmë për Ukrainën.

Lista përfshin presidentin Biden, sekretarin e shtetit, Antony Blinken dhe shefin e CIA-s, William Burns, raporton The Guardian.

Muajin e kaluar, ministria e jashtme e Rusisë ndaloi Boris Johnson, Liz Truss, Ben Wallace dhe 10 anëtarë të tjerë të qeverisë britanike të hynin në vend.

Në prill, ministria tha se vendimi ishte marrë "duke pasur parasysh veprimin e paprecedentë armiqësor nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar".

Të fundit