Flash News

Bota

Shkon në rreth 100 milionë numri i të infektuarve nga Covid-19 në botë

Shkon në rreth 100 milionë numri i të infektuarve nga Covid-19
Foto ilustruese

Personat e prekur nga koronavirusi po kapin shifrën e rreth 100 milionë në të gjithë botën. Sipas të dhënave të Ëorldmeter, numri i viktimave nga Covid-19 është 2,125,106.

Kurse numri i të shëruarëve në të gjithë botën është 71,223,724.

Shtetet më të goditura nga Covid-19 janë SHBA, pasuar nga India, Brazili, Rusia, Mbretëria e Bashkuar, Franca, Spanja etj.

Me shfaqjen e varianteve të reja të koronavirusit, shumë shtete kanë ashpërsuar masat kufizuese. Covid-19 u shfaq në fund të 2019 dhe vijon të mbetet një nga problemet kryesore globale.

Ditari politik

Të fundit